На сайте ведутся работы. Извините за возможные неудобства

В Черкасской Лозовой прошел финальный этап чемпионата Украины по автокросу

Харківщина на кілька днів стала серцем автомобільного спорту України. У регіоні відбулись фінальний етап чемпіонату України з автокросу та 3 і 4 етапи чемпіонату країни з кантрі-кросу.

У суботу на площі Свободи відбулось урочисте відкриття фіналу чемпіонату України з автомобільного кросу та нагородження переможців змагань з кантрі-кросу. Харківщина знов доводить, що вона є лідером в Україні у питаннях розвитку фізкультури і спорту – говорить віце-губернатор Анатолій Бабічев. Змагання відбувались за підтримки голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної:

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

В очередной раз мы подтверждаем, что Харьков – это спортивная столица Украины в различных видах спорта и сегодняшние соревнования по кантри-кроссу и автомобильному кроссу – еще раз этому подтверждение. Хочу поблагодарить всех организаторов, всех участников, которые приехали к нам из разных областей Украины. Уверен, мы уже сегодня рисуем планы на будущее, на будущий год и думаю, что еще не один год увидимся на харьковской земле. Мне очень приятно передать вам привет от губернатора области Юлии Светличной, которая хотела быть здесь, но не смогла, уехала в командировку. Хорошего настроения, побед, хорошего задора.

До Харкова на змагання приїхали найсильніші спортсмени з усієї України. Змагання з автокросу на Харківщині проводяться 23 роки, а з кантрі-кросу –перший рік.

Леонід Косянчук, генеральний директор торговельного будинку Sunoil – генерального спонсора змагань

Сегодня в славном городе Харькове проходит финальный этап чемпионата Украины по кантри-кроссу и автокроссу – это не случайно, потому что Харьков, как известно, был колыбелью и является флагманом подготовки специалистов и автопрома, и автоспортивной общественности. Т.е. многие победы украинского спорта автомобильного ковались именно в Харькове.

Сегодня очень радостно, что проходит финал именно в Харькове и именно при поддержке Харьковской облгосадминистрации, что в общем-то не частое явление в нашем виде спорта, и надеюсь это мы сделаем, как традицию.

У суботу на площі Свободи нагородили переможців 3 і 4 етапів чемпіонату Україну з кантрі-кросу, які відбулись днем раніше. Серед тих, хто отримали кубки голови області, як дорослі спортсмени:

Так і зовсім юні – ті, кому завойовувати перемоги для України у майбутньому.

Кульмінацією змагань стала неділя – у цей день у Черкаській Лозовій відбувся фінальний етап чемпіонату України з автокросу у різних класах авто.

Гуркіт моторів, шалена швидкість, запекла боротьба, і, звісно, справжні чоловіки за кремом. Фінальний етап Чемпіонату України з автокросу зібрав на Харківщині найсильніших. Позмагатися на трасу у Черкаській Лозовій приїхали спортсмени з різних областей України. Здається, адреналін тут вітає у повітрі – і це не дивно – вирішується доля чемпіонського титулу.

Леонід Косянчук, генеральний директор торговельного будинку «Sunoil», генеральний спонсор змагань

Очень как бы серьезное представительство – участвуют мастера спорта, мастера спорта международного класса, заслуженный мастер спорта Александр Салюк, который ездит на машине в раскраске Sunoil.

Очень показателен тот факт, что на этих соревнованиях наконец-то топливный партнер – генеральный спонсор – торговый дом Sunoil принял участие непосредственное – финансовое, организационное.

Змагання відбуваються у різних класах авто. Намагаючись обійти суперників, хтось сходить з траси, деякі авто на високій швидкості під час перегонів на поворотах розвертає, у декого зі спортсменів здають нерви – і через фальтстарти доводиться стартувати знов.

Микита Гусаров, учасник змагань (м.Запоріжжя )

Гонка классная, трасса мне очень нравится, подготовленная, техника – дай Бог, не подвела, очень доволен результатом.

Конкуренция сильная? -Сильная, сейчас на этой гонке было очень. Вот чемпион Украины – машина, вторая – чемпиона Украины – машина, одна машина сошла, поломалась, все едут в одной секунде, очень плотно, интересно очень.

Кульмінація змагань – заїзд у найпотужнішому – 12 класі авто. Вже з перших хвилин стає зрозумілим – боротьба за призові місця буде непростою. Відривається лідер. Спортсмени, які претендують на друге та третє місця йдуть впритул.

Найдосвідченіший гонщик – 64-річний Олександр Салюк не дає жодних шансів молодшим суперникам – ані на хвилину не здає позиції і впевнено йде другим. І навіть коли його авто демонструє норов, і битва стає дуже ризикованою, не сходить з дистанції і не здає позиції:

Емоції вболівальників зашкалюють – герой дня приймає привітання.

Олександр Салюк, заслужений майстер спорту України з автомобільного спорту

У вас потрясающая воля к победе – вы вообще не сдавали позиций, как вам это удается?

– Ой, я не знаю, я уже говорил – что «бензин в крови», он был, есть и остался и поэтому я в этот раз благодарен этому «дедушке», что он доехал эти последние триста метров, вон запчасти валяются на земле, ну красавец!.

Честно говорю – не надеялся на этот результат, потому что конкуренция в этот раз была просто сумасшедшая, очень сумасшедшая, поэтому я, естественно, рад.

І ось довгоочікувана мить – переможці приймають вітання. Щоправда, у 12-му класі авто результати трьох фінальних заїздів не були затверджені через наявність апеляції. Тож вони будуть ухвалені після її розгляду. За попередніми результатами, перемогу отримав Андрій Шевченко, друге місце посів Олександр Салюк. Втім, цього було достатньо аби за сукупністю попередніх перемог Олександр Салюк, якого протягом року підтримує торговельний будинок Sunoil, став чемпіоном України з автокросу 2018 року.

Організатори сподіваються, що наступному року Харків знов прийматиме чемпіонат України з автокросу.